מה זה Bitly?

חידה: מה זה קצר, כולנו לוחצים עליו (בדרך כלל כמה פעמים ביום) וכמעט אף אחד לא יודע מה זה?

פתרון: מאחר שהכותרת שואלת מה זה Bitly, הרי שלא צריך להיות גיק או מומחה בקידום אתרים כדי לענות "ביטלי, כמובן" – ואכן Bitly הוא פשוט שירות לקיצור כתובות אינטרנט וליתר דיוק השירות הפופולרי ביותר לקיצור כתובות אינטרנט. בהתאם, רבים מהלינקים שאתם נתקלים בהם בטוויטר, בפייסבוק וגם ברשתות חברתיות אחרות הם כאלה שקוצרו ע"י ביטלי.

למה צריך לקצר כתובות אינטרנט?

כי קצר יותר, במקרה הזה, פירושו טוב יותר.

הכי קל להבין את העיקרון בעזרת טוויטר: כתובות אינטרנט עשויות להיות ארוכות מאוד. אם אנחנו רוצים לשתף דף אינטרנט מסוים בטוויטר, ומן הסתם גם להוסיף כמה מילים אודותיו, חבל לנו לבזבז כ"כ הרבה תווים רק על הלינק עצמו – אבל אם נעתיק את הלינק ל- www.bitly.com נקבל מיד כתובת מקוצרת שתתפוס פחות מ-15 תווים.

גם מחוץ לטוויטר – למשל בבלוגים, פורומים, אימיילים, הודעות טקסט, ברושורים, פוסטרים וכו' – כדאי להשתמש בלינקים קצרים. למה? גם מפני שלינקים ארוכים מגדילים את הסיכוי לטעות ולקישור שבור וגם כי כתובות ארוכות פשוט לא נראות טוב בעיניים שהתרגלו לתמציתיות.

למה דווקא ביטלי?

כי האנשים שמאחורי ביטלי מבטיחים כי האתר שלהם מספק את הדרך הקלה ביותר והמהנה ביותר לקצר לינקים וכן לעקוב אחריהם – וגם מקיימים: פשוט מעתיקים את הכתובת המקורית, ומקבלים מיד את הגרסה מועטת התווים, ואפילו אין צורך להירשם לשירות כדי לקצר URL.

מה עוד מאפשר השירות של Bitly?

בנוסף לאופציית קיצור הכתובות תוכלו למצוא ב- Bitly כלים שונים שמאפשרים לבצע אופטימיזציה של הלינקים במטרה ליהנות מקמפיינים שיווקיים אינטרנטיים אפקטיביים יותר, וכן סטטיסטיקות מגוונות אודות כל לינק שקיצרתם בביטלי על-מנת שתוכלו לעקוב אחרי הקמפיינים שלכם (איפה שותפו הלינקים השונים, כמה פעמים הקליקו עליהם ועוד).

על-מנת ליהנות מהאפשרויות היותר נרחבות של ביטלי יש להירשם לאתר – ההרשמה חינם.

­­

The last comment and 2 other comment(s) need to be approved.
0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *