מה זה SSD ומדוע רצוי להשתדרג כמה שיותר מהר?

שיפור מהירות באמצעות SSD

רוצים לשדרג את המחשב שאיתו אתם עובדים? אבל לשדרג באמת? זה הזמן לקנות SSD – או שבעצם אולי כדאי קודם לקרוא עד הסוף ולהבין מה זה SSD ורק אז לקנות 🙂

ובכן, ה-SSD – ראשי תיבות של Solid State Driver – הוא תחליף להארד דיסק הישן והטוב ששימש אותנו המון שנים, והוא טוב יותר כי הוא מהיר יותר וחכם יותר.

כמה מהיר יותר? הרבה יותר מהיר יותר. כמו ההבדל בין להגיע ממרכז פ"ת ללב ת"א היום לעומת בעוד 6 שנים, כשהרכבת הקלה תהיה כאן (אתם זוכרים שאני אופטימיסט חסר תקנה, נכון?). אנשי מקצוע שמדדו את הביצועים גילו שקריאה וכתיבה ב-SSD מהירות פי 2 עד פי 400 (!) ביחס להארד דיסק, ובהתאם הכל קורה כהרף עין: העלאת מערכת ההפעלה בתחילת יום עבודה, פתיחת קבצים, הפעלת תוכנות ובלא מעט מקרים גם גלישה באינטרנט (שמטבעה משתמשת בקבצים ששמורים בזיכרון).

הסיבה להאצה המשמעותית, מבלי להיכנס להסברים טכניים מסובכים מדי, היא שהארד דיסק מבוסס על סט של מעין צלחות מצופות בחומר שיכול להפוך למגנטי, ועל ראש שנע על גבי הצלחות כדי להגיע למקום שבו מאוחסן המידע אותו ביקשתם מהמחשב לשלוף (או שביקשתם לשמור בדיסק). המנגנון המכני מייצר מגבלה של ממש מבחינת המהירות – מגבלה שפשוט לא קיימת כשמדובר ב-SSD.

עוד כדאי לדעת שלא מדובר בטכנולוגיה חדשה אלא בכזו שנמצאת בשימוש כבר עשרות שנים. למה רק עכשיו אנחנו ממליצים לכם עליה? לא כי אנחנו איטיים חלילה אלא כי לאחרונה נרשמה ירידה של ממש במחירי ה-SSD ועכשיו אפשר לחסוך זמן יקר מבלי להידרש להוצאה גבוהה מדי. בקיצור, זה כדאי! (תמיד היה לי חלום להישמע, ולו לרגע, כמו ג. יפית, אני מסמן על זה "וי" 🙂

­­

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *